KKK

K: Mida teha ja kuhu pöörduda, kui olen haigestunud ja vajan haiguslehte?

V: Kui olete haigestunud ja vajate haiguslehte, tuleb helistada haigestumise esimesel päeval registratuuri, et haigusleht avada. Edasi tegeleb Teiega telefoni teel pereõde, kes kutsub Teid ka vastuvõtule.

K: Kuidas toimub töövõimetuslehtede hüvitamine? 

V: Töövõimetuslehtede kohta saab infot haigekassa kodulehelt: www.haigekassa.ee

K: Milliste eriarstide juures peab laps käima enne kooli minekut?

V: Enne kooli peaks laps käima hambaarstil ning silmaarstil (kui laps ei ole käinud 3-aastaselt). Teistele eriarstidele suunab perearst vastuvõtul ilmnenud vajaduse järgi.

K: Kas perearsti ja -õe vastuvõtule saab registreerida ka e-maili teel?

V: Parema teeninduse huvides soovitame aega registreerida registratuuri telefoni teel.

K: Kas saatekirja eriarstile on võimalik saada ka telefoni/e-maili teel konsulteerides ilma kohale tulemata?

V: Saatekirju väljastab perearst ja selleks on alati vajalik arsti vastuvõtule registreerumine isegi, kui tegemist on juba korduva vastuvõtuga.

K: Kas antibiootikume on võimalik tellida ka telefoni teel?

V: Parima ravi eesmärgil on vajalik tulla vastuvõtule, kus arst selgitab läbivaatuse ja analüüside  käigus välja antiobiootikumide vajalikkuse.

K: Kas ma võin süüa/juua enne vereanalüüside andmist?

V: Vereanalüüside eelselt ei tohi süüa kolesterooli ja veresuhkru sisaldust mõõtvate analüüside eel kuni 12 h. Kui Te ei ole kindel, milliseid analüüse arst soovib Teil võtta, on kindlam mitte süüa. Juua võib paar lonksu puhast vett ja võtta ära eluks vajalikud ravimid.

K: Kui ma võtan Marevani, millal on õige aeg INR analüüsi andmiseks? Kas tohin enne analüüsi andmist süüa/juua/igapäevased ravimid võtta?

V: INR analüüsi andmise aja määrab alati kas perearst või pereõde Marevani päevikusse. INR analüüsi võib anda päeva jooksul, lubatud on süüa ja juua/igapäevased ravimid võtta.

K: Kuidas toimida uriini ja/või rooja analüüsi võtmise puhul?

V: Kui arst on määranud Teile uriini või rooja analüüsi, tuleb proov tuua spetsiaalses topsikus (müügil apteekides). Uriiniproovid tuleb anda hommikul esmasest uriinist, kui öine urineerimisvahe on olnud 6-8 tundi. Ennem analüüsi andmist tuleks suguelundid pesta. Kui te ei saa uriiniproovi kohe perearstikeskusesse toimetada, võib analüüsi säilitada külmikus( +2 kuni +4 kraadi juures). Väljaheite analüüsi jaoks saab perearstikeskuse laborist küsida spetsiaalse topsiku, kuhu kodus proov koguda. Rooja analüüs tuleb toimetada perearstikeskusesse samal päeval, kui proov võetud, kella 8-11 vahel.

K: Kuidas pean toimima, kui vajan autojuhi tervisetõendit? Kuidas saan täita enda digideklaratsiooni Internetis?

V: Autojuhi tervisetõendi taotlemiseks tuleb registreerida aeg perearsti vastuvõtule.  Vastuvõtule tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument ning arvestada, et tõend on tasuline ( vt hinnakiri).

Alates 1.aprillist 2015 on mootorsõidukijuhi e-tervisetõendi vormistamiseks taotlejal kohustuslik täita elektrooniline tervisedeklaratsioon.

Mootorsõidukijuhi e-tervisetõendi taotlejal tuleb eelnevalt täita elektrooniline tervisedeklaratsioon patsiendiportaalis www.digilugu.ee, seejärel tervisedeklaratsioon digiallkirjastada.

Elektoonilise tervisedeklaratsiooni tegemise õpetus:

    1. Mine veebilehele digilugu.ee

    2. Oma andmetele ligipääsuks sisene ID-kaardiga või mobiili-IDga

    3. Kliki kastile “Tervisetõendid”

    4. Kliki kastile “Alusta tervisetõendi taotlemist”

    5. Loe läbi selgitus ja kliki kastile “Edasi”

    6. Vali kategooria (üks või mõlemad) ja kliki kastile “Edasi”

    7. Nüüd on kuvatud terviseandmed, keri lehekülg lõpuni ja kliki kastile “Koosta tervisedeklaratsioon”

    8. Täida ära kõik vajalikud lahtrid ja kliki kastile “Allkirjastan”

    9. Nüüd on tervisedeklaratsioon täidetud ja nähtav tervishoiutöötajale digiloos

    10. Nüüd on e-tervisetõendi vormistamiseks vajalik tervisedeklaratsioon valmis – kliki nupule “Edasi”

K: Kuidas pean toimima, kui vajan tervisetõendit tööle?

V: Tervisetõendi taotlemiseks on vajalik broneerida aeg perearsti vastuvõtule, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Kui kahe aasta jooksul ei ole käidud tegemas röntgenpilti rindkerest, siis väljastatakse Teile eelnevalt saatekiri vastava uuringu jaoks. Röntgenit saab teha Kuressaare Haiglas. Tõend on tasuline (vt hinnakiri).

K: Kuidas pean toimima, kui soovin vormistada relvaloa tõendit?

V: Relvaloa tõendi saamiseks on vajalik broneerida aeg perearsti vastuvõtule, kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Tõendi taotlemiseks on vajalik psühhiaatri otsus. Psühhiaatrile saab registreerida Kuressaare Haigla registratuuris. Tõend on tasuline (vt hinnakiri).